Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Медичні наслідки наркоманії

Наркотики ведуть війну проти населення Землі

Ахіллесовою п’ятою сучасного суспільства, безумовно, є наркоманія. Лише за приблизними підрахунками, близько 1 млрд населення нашої Землі залежні від наркотиків. В Україні цей показник вже переступив мільйонну позначку. Наслідки вживання наркотиків виявляються дуже швидко. Непереборний нарко-потяг веде до виснаження всього організму і деградації особистості. За статистикою, системні наркомани живуть не більше 5-6 років.


Наркоманія – це патологічний стан, обумовлений систематичним прийомом (назально, орально або ін’єкційно) наркотичних речовин (природних і / або синтетичних), які у людини викликають фізичний і психологічний потяг. Метою наркоспоживання є отримання різноманітних психотропних ефектів, специфічних переживань, а також бажання послабити фізичний біль. Всі різновиди наркоманії об’єднані аналогічними проявами її розвитку і наслідками.

Механізм розвитку наркозалежності

Найбільш ранні згадки про наркотики (опіум) зафіксовані в древніх рукописах, які датуються V століттям до нашої ери. І хоча до цих пір вчені «б’ються» над створенням єдино ефективного засобу або методу, що дозволяє людині раз і назавжди кинути наркотики, дуже складний процес формування наркотичної залежності досить вивчений.

Наслідки вживання наркотиків

У нашому мозку існує ряд опиат-активних речовин, подібних за своєю структурою морфіну. Деякі нейрони центральної нервової системи від них залежні, тому отримуючи опіоїдні нейропептиди, вони викликають в людському організмі почуття ейфорії і залежність. В результаті проведених експериментів над тваринами науково доведений той факт, що ці специфічні рецептори передають в мозок сигнал роздратування, ніж регулюють внутрішньо-органну організацію. Коли людина відчуває занепад сил, апатію, депресію, він наражається на ризик стати жертвою нарко-пристрасті: будь це алкоголь або наркотики. Так, хімічним шляхом він намагається відшкодувати потребу в ендогенне. Однак в наркотичних препаратах їх зміст в сотні разів перевищує необхідну норму, тому людський організм, відчуваючи таке над-навантаження, починає здаватися.

Наслідки вживання наркотиків

Психоактивні речовини впливають на роботу всіх органів і систем. Накопичуючись в організмі, вони поступово провокують їх дисфункцію. Найчастіше цей руйнівний процес людина вже не в силі самостійно зупинити. Давайте розглянемо, як виявляється вплив наркотиків на роботі основних систем організму.

Збої в роботі серцево-судинної системи

При тривалому вживанні опіатів пригнічується робота серцево-судинного мозкового центру, про що свідчать наступні ознаки:

 • розширення кровоносних судин;
 • аритмія;
 • зниження артеріального тиску;
 • кисневе голодування деяких життєво важливих органів.

Протилежні ознаки спостерігаються, коли людина захоплюється психостимуляторами. Зношуючись, серцевий м’яз провокує інсульти і інфаркти.

Загроза для нервової системи

Серйозний удар наркотики завдають нервовій системі і психіці людини:

 • виникають епілептичні припадки;
 • погіршується пам’ять, рухова координація і розумові здібності;
 • порушується режим сну;
 • відзначається тремор і порушення ходи;
 • наркоман відчуває незрозуміле почуття страху, тривоги, агресії, панічні атаки.

У комплексі перераховані зміни впливають на характер, звичну поведінку людини і навіть здатні викликати у нього думки про суїцид.

Вплив наркотиків на органи дихання

Опіатні наркотики здатні мінімізувати кашльовий рефлекс, в результаті чого органи дихання недостатньо самоочищаються, в них розжарюються патогенні мікроорганізми і розвивається пневмонія. У разі передозування може наступити параліч дихального центру, що тягне за собою зупинку дихання і моментальну смерть. При вживанні курильних сумішей («Спайс») і марихуани у наркоманів з’являється хронічний бронхіт.

Як страждає кісткова система наркомана?

Деякі особливо небезпечні наркотики (дезоморфін) здатні викликати гнійні руйнування кісткової системи. Через ослаблений імунітет і порушення кровопостачання кісткової тканини може виникати остеомієліт, який часто вражає щелепу. В області рота з’являються свищі, з яких випливає гнійний вміст, а сама кістка просто оголюється. Лице назавжди стає асиметричним і потворним. Природно, що з рота виходить смердючий запах, а зуби псуються.

Що відбувається з органами травлення?

Наркомани дуже часто скаржаться на втрату апетиту, адже процес перетравлення і засвоєння їжі порушується в результаті зниження ферментної активності. Іноді, навіть добре поївши, людина може відчувати дике відчуття голоду. Такі люди зовні виглядають змученими, блідими, вони різко втрачають свою звичну вагу. Калові маси на тлі частих запорів подовгу затримуються в організмі і провокують його інтоксикацію. В результаті страждає печінка, адже їй доводиться працювати в інтенсивному режимі, намагаючись очистити організм від наркотичної отрути. Так розвивається цироз печінки або панкреанекроз, при якому ферменти підшлункової залози роз’їдають її. Результат такого патологічного стану сумний. Підшлункова руйнується, в крові наркозалежного переважають токсини, і він помирає від ендогенної інтоксикації.

Ризик інфікування

Найпоширенішими серед наркоманів є такі інфекції, як ВІЛ і парентеральний гепатит. Небезпечні для життя, вони важко піддаються лікуванню і вимагають значних грошових витрат. І в без того ослабленому організмі вони стають причиною імунодефіциту і часто призводять до летального результату.

Варто відзначити, що описані в даній статті наслідки наркотиків не обмежуються тільки лише фізіологічним аспектом, а й зачіпають психопатичну, соціальну та комунікативну сферу. Подолати абстинентний синдром, нарко-пристрасть і прояви адиктивної поведінки допоможуть фахівці Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон».  

 

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Стадії алкоголізму
  Недуг, який проявляється не відразу Алкоголізм і ефективні способи його лікування, без перебільшення, є однією з найбільш гострих медико-соціальних проблем...
  Детальніше
  Шизофренія і алкоголізм: як розпізнати симптоми, які приховує алкоголь
  Епідемія алкоголізму і шизофренії, що переходять одне в інше Епідеміологічне дослідження під керівництвом Л.М. Шейніна (1984), показує, що шизофренія і...
  Детальніше
  За що живуть наркоторговці?
  Багатства за здоров’я людей Потужним напрямком тіньової економіки є наркобізнес, якому властиві значні обороти, великий попит і, відповідно, пристойний заробіток....
  Детальніше
  Дитяча наркоманія: як виявити наркомана в дитині
  Наркотики захоплюють наших дітей Дитяча наркоманія – небезпечне захворювання, що виникає в результаті прийому наркотичних засобів, седативних препаратів, галюциногенних речовин,...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі