Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Симптоми наркоманії та лікування наркозалежності

Наркоманія – хвороба, що відрізняється широким розповсюдженням. Згубна залежність при відсутності своєчасно вжитих заходів веде до неминучої смерті хворого. Тому важливо знати про перші ознаки наркоманії та як можна швидше звертатися за допомогою до фахівців. Ефективне та анонімне лікування наркоманії можна пройти в реабілітаційному центрі «Медікон».


 Як проявляється наркоманія?

Розпізнати наркотичну залежність можна із змін у характері, зовнішньому вигляді й поведінці людини:

 1. Порушення природних біоритмів: безсоння ночами та сонливість в денні години.
 2. Апатія, що змінюються підвищеною активністю і станом ейфорії.
 3. Байдужість до свого зовнішнього вигляду, недотримання правил особистої гігієни.
 4. Замкнутість й відстороненість.
 5. Різкі перепади настрою.
 6. Напади необгрунтованої агресії.
 7. Постійні фінансові труднощі, поява великої кількості боргів за відсутності будь-яких великих придбань.
 8. Зміна кола спілкування.
 9. Втрата інтересу до сім’ї, роботі, навчанні, минулим захопленням.

Часто у залежних людей змінюється манера поведінки, вони роблять нетипові для них вчинки. Наприклад, стримана людина без видимих причин стає веселою та емоційною. Наркомани, які використовують ін’єкційні наркотики, постійно носять одяг з довгими рукавами, щоб приховати сліди від ін’єкцій. До зовнішніх ознак наркотичної залежності можна віднести і блідість шкірних покривів, розширені зіниці, різке схуднення.

Симптоми наркоманії та лікування наркозалежностіДіагностувати наркоманію виключно з перерахованих симптомів неможливо. Подібна клінічна картина характерна для біполярних розладів, шизофренії та ряду інших захворювань. Якщо виникли підозри, що близька людина вживає наркотики, рекомендується звернутися в спеціалізовану клініку та пройти відповідні діагностичні дослідження.

Діагностика наркотичної залежності

Діагностика наркоманії починається з огляду пацієнта, проведення бесіди з наркологом, психологічного тестування. Виявити наявність опіатів допоможе експрес-тест, який представляє собою ін’єкційне введення налорфина. На хімічно «чистих» людей ця речовина не діє, а при наявності в організмі наркотичних речовин провокує:

 • підвищену пітливість;
 • почервоніння і гіперемію шкірних покривів;
 • прискорене дихання й серцебиття;
 • сльозоточивість;
 • «Гусячу шкіру».

Найбільш точні результати дає метод токсикологічної біохімії. Дослідження дозволяє достовірно визначити наявність наркотичної залежності та навіть дізнатися, який саме хімічний допінг приймає пацієнт.

Подальша діагностика передбачає проведення комплексного обстеження, спрямованого на визначення стадії захворювання, наявності або відсутності супутніх ускладнень, оцінку фізичного і психічного стану.

Виходячи з отриманих результатів і аналізу зібраного анамнезу, фахівці розробляють для пацієнта індивідуальний терапевтичний курс, який буде найбільш безпечним і ефективним.

Що робити, якщо діагноз підтвердився?

Якщо у близької людини діагностували наркоманію, важливо не впадати в паніку та зберігати спокій. Конфлікти, осуд, агресія тільки погіршать ситуацію. Важливо переконати людину в необхідності лікування. Якщо вмовляння не діють, необхідно звернутися до лікарів. Використовуючи метод інтервенції, досвідчені психологи допоможуть хворому вийти зі стадії заперечення і добровільно погодитися на проходження реабілітації.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Кодування від алкоголізму у Львові
  Наркологічний центр «Медікон» пропонує повноцінне лікування алкогольної залежності, в тому числі і способом кодування. Сьогодні було проведено багато успішних кодувань...
  Детальніше
  Як лікувати наркоманію?
  Лікування наркоманії необхідно починати обережно Довгий час провідні фахівці з усього світу намагаються знайти відповідь на, здавалося б, просте запитання...
  Детальніше
  Правовий аспект незаконного зберігання і розповсюдження наркотиків
  Законодавча боротьба з наркоманією Питання незаконного поширення наркотиків для нашого суспільства звучить актуально і в багатьох аспектах залишається нерозв’язним. Він...
  Детальніше
  Виведення із запою
  Сотні способів, але вибрати складно Сьогодні на запит «Як вивести із запою?» Інтернет видасть вам масу варіантів: від експериментальних народних...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі