Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Препарати для зняття наркотичної ломки

Залежність від наркотичних речовин – серйозне захворювання, яке вимагає особливого підходу і професійного лікування. Кращий результат досягається, якщо хворий лікується в наркологічній клініці або реабілітаційному центрі під наглядом і контролем фахівців. Але в окремих випадках необхідно надати термінову допомогу наркоману на дому – позбавити від ломки, усунути наслідки передозування.

Що таке наркоманія?

Ще 30 років тому наркоманія була долею богеми і «золотої молоді», які шукали в наркотичному дурмані натхнення або нових відчуттів. Сьогодні – це загальносвітова проблема. Від наркотичної залежності не застраховані люди різного соціального стану і різного віку. З’явилася і стрімко прогресує така напасть, як дитяча наркоманія.

Наркоманія або залежність від психоактивних речовин – складне і небезпечне захворювання. Наркотики викликають фізичну і психологічну залежність, руйнують здоров’я, підривають психіку. Психоактивні речовини впливають на особливі рецептори, які знаходяться в головному мозку і всіх органах. Тому наркотики підривають роботу всіх систем організму. Таку ж дію викликає нікотин, спирт, деякі види ліків.

Препарати для зняття наркотичної ломки

У кого-то з родичів наркозалежність?

Отримайте консультацію у фахівця.

Задайте питання наркологу.

Як виникає психічна залежність?

Помічено, що рівень наркоманії зростає в періоди економічних депресій, політичної нестабільності, воєн. До групи ризику потрапляють люди, які не вміють справлятися з проблемами. Вони шукають можливість відходу від реальності в світ примарного благополуччя і щастя, який їм дають наркотики. Людина, яка починає вживати їх, відчуває почуття ейфорії, розслабленості.

Щоб пережити ці почуття, він знову і знову використовує ці речовини і поступово починає залежати від них, стаючи рабом наркотиків. Кількість опіатних рецепторів під дією наркотиків збільшується, їх чутливість знижується, і для отримання задоволення наркоману доводиться постійно збільшувати дозу і вживати наркотики все частіше, щоб досягти бажаного стану.

Психічна залежність виникає в першу чергу, і позбавити хворого від неї найскладніше. Наркотик впливає на центри мотивації, критичного мислення, поведінки. Наркоман втрачає відчуття реальності, перестає усвідомлювати, що хворий, і йому потрібне лікування. Більшість наркозалежних вважають, що в будь-який момент можуть кинути наркотики. Але без допомоги фахівців позбутися психічної залежності неможливо.

Що викликає фізичну залежність?

Організм людини – складна саморегулююча система. Управління всіма процесами здійснюється нейрогуморальним механізмом. Втручаючись в процеси, що відбуваються в нервовій системі, наркотики змінюють функції фізичного тіла. Вони порушують вироблення гормонів, біологічно активних речовин, змінюють хід біохімічних реакцій, призводять до наростання клітинних мутацій.

Крім того, організм змушений боротися з інтоксикацією, так як наркотичні речовини та продукти їх розпаду є для живих клітин отрутою. Організм намагається впоратися з новими для нього речовинами, включає їх в біохімічні процеси, поступово адаптується. Варто скасувати надходження наркотику в організм, як відбувається фізіологічний стрес – ломка.

Абстинентний синдром або «ломка».

Що таке «ломка», складно уявити людині, у якого немає залежності від психоактивних речовин. У наркомана навіть це слово викликає жах. Припинення надходження в кров ПАР або зменшення дози викликає бурхливу реакцію організму, яка називається синдромом відміни, абстинентним синдромом або «ломкою».

Не знаєте, як можна почати розмову?

Ви можете записатися на консультацію до лікаря-нарколога (безкоштовно)

+38 (050) 766-07-85

Дзвінки приймаються в цілодобовому режимі, конфіденційно

Препарати для зняття наркотичної ломки

Симптоми ломки.

Синдром відміни викликає потік найсильніших сигналів від нервової системи і внутрішніх органів. Головний мозок, нервові клітини вимагають відновлення хімічної стимуляції. Без неї хворий відчуває:

 • страх, який може варіювати від неспокою, підвищеної тривожності до панічної атаки, фобії;
 • сплутаність свідомості;
 • різкі, безпричинні зміни настрою – від апатії до агресії;
 • втрату мети і сенсу життя, аж до думок про самогубство;
 • кошмарні сни, галюцинації;
 • самотність, ворожість оточуючих, засудження;
 • почуття провини.

Фізичне тіло також вимагає звичної дози хімічних сполук, різко загострюються ознаки інтоксикації організму:

 • загальна слабкість;
 • підвищене пото- і слиновиділення;
 • гарячковий стан, який схожий з симптомами грипу;
 • м’язовий біль, ломота в суглобах;
 • ламкість судин, кровоточивість ясен;
 • зниження апетиту, порушення в роботі органів травлення, які проявляються нудотою, блювотою, розладом стільця;
 • тремтіння, що охоплює всі частини тіла;
 • судоми.

Симптоми ломки, їх вираженість (сила) можуть відрізнятися в залежності від «стажу» наркомана, звичної дози і виду наркотику. Розглянемо ознаки, які супроводжують синдром відміни при позбавленні найпоширеніших видів ПАР.

Абстиненція від аптечного препарату Феназепам.

Феназепам – це седативний (заспокійливий) та снодійний засіб, що продається в аптечній мережі. Препарат в нашій країні і в державах пострадянського простору не рахується ПАР і контролю його вживання не ведеться. Насправді цей транквілізатор діє на нервову систему і викликає залежність. Відміна Феназепаму супроводжується наступними проявами ломки:

 • шкірною сверблячкою;
 • головним, м’язовим, суглобовим болем;
 • хворобливою реакцією на звуки і світло;
 • ознобом, тремтінням, лихоманкою;
 • розладом сну;
 • втратою апетиту;
 • підвищеною дратівливістю, тривогою.

Хворий відчуває себе, як при захворюванні на грип. Такий стан може тривати від 1 тижня до місяця. Тривалість ломки залежить від тяжкості інтоксикації і тривалості вживання високих доз препарату. Зняти прояви феназепамовой ломки можна, якщо провести хворому процедуру очищення організму – детоксикацію.

Метадонова ломка.

Метадон – лікарський препарат з групи синтетичних опіоїдів. Його застосовують в замісній терапії при лікуванні від «важких» наркотиків – героїну. Метадон сам по собі сильний наркотик, і ломка від нього набагато важче і триває довше, ніж синдром відмови від героїну.

Метадонова ломка супроводжується:

 • утрудненим диханням;
 • сильним болем в м’язах, кістках, суглобах;
 • вираженим головним болем, сплутаністю свідомості, дезорієнтацією;
 • порушеннями з боку шлунково-кишкового тракту: нудотою, частими нападами блювоти, діареєю, сильними болями в животі, відсутністю апетиту;
 • психічними порушеннями: нападами страху, апатією, депресією, панічними атаками.

Такі муки пацієнт відчуває протягом 3-4 тижнів. Вражає рівень смертності наркоманів «сидячих» на метадоні. Препарат пригнічує центр, який відповідає за кашльовий і блювотний рефлекс. Тому хворі часто гинуть від пневмонії, інфекції шлунково-кишкового тракту – організм не може природним шляхом звільнитися від отрут і хвороботворних бактерій, які накопичуються в органах дихання і травлення.

Ломка від мефедрона

Це сильний синтетичний наркотик. При його відміні спостерігається:

 • блювота, нудота;
 • прискорене серцебиття, «стрибки» кров’яного тиску;
 • відсутній апетит, але посилюється спрага;
 • галюцинації, які набувають загрозливе, негативне, лякаюче забарвлення;
 • порушується зір, відзначаються сильні судоми;
 • біль в суглобах і м’язах;
 • безсоння, страх заснути через появу кошмарів;
 • носова кровотеча, кровоточивість ясен.

Наркоман відчуває сильне бажання вжити наркотик знову. Синдром відміни небезпечний не тільки сильними фізичними і психічними стражданнями. Зруйновані наркотиками органи і системи можуть не витримати навантаження і відмовити.

Без професійної допомоги наркоман, як правило, не витримує страждань і повертається до вживання ПАР. Після спроб самостійно подолати синдром відміни збільшується кількість випадків передозування – ослаблений ламкою організм не може впоратися зі звичною дозою наркотику.

Де допоможуть усунути синдром відміни?

Для того щоб вивести токсини і продукти розпаду наркотика з організму, використовують комплекс заходів детоксикації. Очистити організм можна і в домашніх умовах, викликавши бригаду екстреної допомоги на дім. Але більш повного і ефективного очищення організму можна домогтися тільки в умовах стаціонару.

У клініці є можливість застосування інтенсивних методик детоксикації, апаратних методів очищення крові. Хворий постійно знаходиться під наглядом медперсоналу. При необхідності йому буде надано невідкладну допомогу в палаті інтенсивної терапії або реанімаційному відділенні.

За пацієнтами стежить досвідчений медичний персонал. Вони допомагають подолати найважчі моменти, спостерігають за дотриманням рекомендацій лікарів, графіком прийому ліків, реакцією організму хворого. При необхідності в процес детоксикації вносяться зміни, доповнення.

У клініці хворий ізольований від звичного оточення, йому ніде дістати наркотики. Навіть при сильному бажанні порушити лікування він змушений буде утримуватися від спокуси. За статистикою, найбільш ефективне лікування від наркоманії відбувається в умовах ізоляції і постійного перебування під наглядом лікарів.

Яку допомогу можна надати на дому?

Провести процедуру детоксикації на дому можна двома способами – викликати бригаду екстреної допомоги або використовувати народні засоби очищення організму. Бригаду викликати додому має сенс, якщо хворий відмовляється від госпіталізації і намагається самостійно впоратися із залежністю або в клініці немає вільних місць.

У домашніх умовах методи надання допомоги обмежені. Хворому ставлять крапельницю з фізрозчином, щоб вивести токсини і заповнити втрату рідини організмом. Потім вводять розчини для підтримки і зміцнення організму – глюкозу, вітаміни. Якщо стан хворого вселяє побоювання, то його транспортують в стаціонар або рекомендують близьким зробити це найближчим часом. Детоксикація – це тільки перший етап в комплексному лікуванні наркоманії.

Домашні засоби можна застосовувати, якщо людина має невеликий термін вживання наркотиків або в якості доповнення до медикаментозної детоксикації. Полегшити стан хворого під час ломки допоможуть наступні народні методи:

 1. Збільшення діурезу – «промити» організм можна збільшивши кількість випитої за день рідини – чистої води або мінералки.
 2. Прискорити виведення з організму токсинів і шлаків з сечею допоможуть сечогінні засоби – відвари лікарських трав, зелений чай. Їх потрібно пити 2-3 рази на добу.
 3. Щоб підсилити ефект, можна відвідати лазню – токсини вийдуть з потом, шкіра очиститься, посиляться обмінні процеси.
 4. Коли гострота «ломки» зменшиться, хворий може зайнятися фізичними вправами. Так він не тільки зніме біль і ломоту, почуття розбитості і слабкості, але і відвернеться від бажання вжити наркотики.

Але навіть якщо детоксикація відбувається в домашніх умовах, за станом хворого повинен спостерігати фахівець. У пацієнтів з важким ступенем залежності процес детоксикації повинен проходити із застосуванням медикаментозних засобів і під контролем нарколога.

У переліку послуг наркологічного центру «Перший крок» є можливість виклику нарколога на дім для купірування абстинентного синдрому і перевезення його в стаціонар для подальшого лікування. За бажанням хворого процес детоксикації проводиться в умовах клініки.

Викликати спеціаліста можна в будь-який час дня і ночі, так як гаряча лінія наркологічного центру працює цілодобово, і дзвінок на вказаний на сайті номер безкоштовний. «Перший крок» надає весь спектр послуг для лікування і реабілітації наркозалежних. Зателефонувавши за контактним номером прямо зараз, ви або ваші близькі зроблять перший крок до нового, повноцінного життя без наркотиків.

Препарати для зняття наркотичної ломки

Пільга 200 грн. на проведення детоксикації і виклик додому нарколога.

Дія пільги – до 22.00.

Чи не знайшли відповіді?

Отримайте консультацію фахівця

Записатися на безкоштовну консультацію

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Вживання марихуани розвага або початок наркоманії?
  Пустощі на краю прірви «Я просто бавлуюся травичкою!», – Так самовпевнено прикривають свою залежність багато молодих людей. Адже що може...
  Детальніше
  Що таке Субітекс
  Чи можливо вилікувати одну наркоманію іншою? Довгий час «Субітекс» (Субутекс, бупренорфін) вважався препаратом, який використовувався виключно в рамках замісної підтримуючої...
  Детальніше
  Вивід із запою на дому
  Що таке запій? Запій – це стан в якому людина перебуває протягом декількох днів, тижнів, а то і місяців, але...
  Детальніше
  Ефективне лікування алкоголізму
  Алкогольна залежність – важке психосоматичне захворювання, що руйнує фізичне здоров’я, психіку і особистість людини. Як і при іншій патології, пацієнту...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі