Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Як дізнатися, що ваша дитина стала вживати наркотики

Наркоманія б’є по найдорожчому

Підліткова наркоманія стала для нашої країни стихійним лихом. Якщо 5 років тому 16-річний наркозалежний шокував, то сьогодні вік наркомана катастрофічно помолодшав до 11 років. За офіційними даними, 70% наркозалежних в Україні – це підлітки, молоді люди віком до 30 років. Результати опитувань старшокласників демонструють, що 55% хлопців і 20% дівчат знайомі з наркотичними речовинами. Періодично їх вживають 45% хлопців і 16% дівчат.


Підліткова наркоманіяЗа цими сухими, на перший погляд, фактами, криється горе тисяч українських сімей. Вчасно не помітивши проблему у своєї дитини, або ж сподіваючись на власні сили і не звернувшись в наркологічну клініку, багато хто з них втратили дітей. Але ж вони як слід не встигли пожити! Не дай Бог комусь випробувати подібне горе! Неможливо пережити те, як твій улюблений синочок чи донечка, яка ще вчора слухала казку на ніч і просила погладити себе по голівці, заживо згоряє!

Ніколи не зарікайтеся, що це вас не торкнеться. Діти особливо уразливі в підлітковий період. Вони знаходяться в пошуку життєвих орієнтирів і кумирів, тому від вас потрібна особлива увага і підтримка підлітка. Адже саме некомфортна психологічна атмосфера в сім’ї часто провокує наркоманію.

Коли потрібно бити на сполох?

Тривожний «дзвіночок» може дати про себе знати ще в 6-7 років, коли діти з цікавості можуть пробувати курити. Експерти сходяться на думці, що це перша ознака схильності до наркозалежності. Якщо ж ви підозрюєте свою дитину-підлітка у вживанні наркотиків, зверніть увагу на наступні ознаки:

 • звужені / розширені зіниці незалежно від освітлення;
 • погляд «в нікуди»;
 • порушена рухова координація, пам’ять;
 • галюцинації, незрозумілі напади сміху;
 • блідість шкірних покривів;
 • періодичне посмикування м’язів.

Крім фізіологічних факторів, батьків повинні насторожити зміни звичного поведінки і зовнішнього вигляду підлітка:

 • в кімнаті були знайдені ложки, таблетки, капсули або порошок невідомого походження;
 • спостерігається небувалий сплеск агресії, дратівливості, різкі перепади настрою;
 • дитина раптом стала прогулювати уроки, красти гроші;
 • ви помітили синці, порізи, сліди уколів у нього на тілі.

Якщо ваші здогадки справдилися, і дитина насправді вживає наркотики – не варто впадати у відчай, панікувати, погрожувати йому. Від вашої зібраності, розважливості, готовності зрозуміти і допомогти тепер залежить його здоров’я і життя. Тільки звернувшись в наркологічний центр, можна сподіватися на цілковите одужання, так як самостійно подолати нарко пристрасть неможливо.

Куди звернутися?

Центр лікування наркозалежності «Медікон» більше 10 років спеціалізується на комплексному лікуванні наркоманії у Дніпропетровську, яке складається з процесу детоксикації та комплексу психосоціальних заходів.

Досвідчені медіконовскі співробітники розробили 6-місячний курс реабілітації, адаптований для підлітків. Він проходить в умовах закритого стаціонару. Підліток гарантовано не матиме доступ до наркотиків, а його спілкування з «товаришами» по залежності припиниться. Чіткий внутрішній регламент, строгі вимоги до дотримання дисципліни, а також насичений психотренінгу, роботою в батьківських групах і спецгрупи співзалежних розпорядок дня буде сприяти якнайшвидшій перемозі над наркотиками!

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Кодування від алкоголізму у Львові
  Наркологічний центр «Медікон» пропонує повноцінне лікування алкогольної залежності, в тому числі і способом кодування. Сьогодні було проведено багато успішних кодувань...
  Детальніше
  Наслідки вживання Спазмолексу
  Легальний “знеболюючий” наркотик Напевно вам доводилося спостерігати картину, коли молоді люди рано вранці поспішають купити в аптеці препарат «Спазмолекс» у...
  Детальніше
  Алкогольне кодування: надія на порятунок людини що спивається
  Недуг, який змінює і знищує людину Алкоголізмом називають хронічне психічне захворювання, яке обумовлено надмірним вживанням алкоголю, в подальшому викликає психічну...
  Детальніше
  Наркотики і вагітність
  Наркотики гублять не тільки нас, а й майбутні покоління Наркозалежні люди часто ведуть безладне статеве життя. У стані наркотичного сп’яніння,...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі