Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Коли реабілітація без користі

Реабілітація – це робота не тільки лікарів та наркозалежних

Сьогодні існує величезна кількість реабілітаційних програм, проте тільки деякі з них клінічно доведені і апробовані. Однією з таких моделей є Міннесотська програма «12 кроків», що з’явилася ще в 40-х рр. ХХ століття в США завдяки американським психологам і психіатрам. У нашій країні вона була адаптована під українські реалії з урахуванням напрацювань вітчизняних експертів з хімічної залежності.


Як уникнути «провалу» реабілітації?

У Всеукраїнському наркологічному центрі «Медікон» статистика людей, яким вона допомогла подолати нарко-потяг, дуже переконлива. Однак не кожному вдається увійти в стан стійкої ремісії. У чому ж причина? Найчастіше вона обумовлена особистісними факторами.

Слабка мотивація і неправильна позиція родичів

Мотивація на лікування та реабілітацію«Усвідомлення проблеми – це запорука успіху», – не втомлюються повторювати фахівці. Часом цьому заважають близькі люди наркомана. Будучи співзалежними, вони піддаються на його вмовляння під час проходження етапів реабілітації, і забирають його додому, де він з новою силою повертається до патологічного потягу. Щоб виключити подібні випадки, з реабілітантом і його рідними в «Медіконі» працює команда психологів.

Лікування наркоманії в Одесі проходить не тільки на рівні фізіології (детоксикація, усунення абстинентного синдрому), а й передбачає тривалу психологічну реабілітацію, яка допомагає відновити душевну рівновагу і по-новому розставити життєві пріоритети. Але навіть при такому кваліфікованому супроводі, людині необхідна адекватна підтримка рідних, які повинні стати активними учасниками терапевтичного процесу.

Що категорично забороняється в постреабілітаціонной період

Людини, яка пройшла реабілітацію, не варто «душити» над-опікою, контролювати будь-який його крок. Таке ставлення може спровокувати зворотну реакцію. Важливо дати зрозуміти, що ви довіряєте йому і готові підтримати в будь-якій ситуації. Не перестарайтеся в своїй лояльності. Обдаровувати його дорогущими подарунками та засобами на розваги, що роблять багато батьків, які намагаються віддячити своє чадо за виправлення, також не варто. Інакше можна дуже скоро повернутися до вихідного критичного стану. 

Особисту відповідальність реабілітанта ніхто не відміняв!

Реабілітація не повинна сприйматися як щось тимчасове. Тому, повернувшись додому, важливо дотримуватися тих правил і режиму, які були в центрі. Тільки трохи розслабившись і дозволивши хоч раз знову спробувати наркотик, людина прирікає себе на «зрив». А відвиклий організм може різко відкинути речовину – і тоді передозування з летальним результатом гарантовано! Задумайтесь, невже таке швидкоплинне відчуття дурману коштує витраченого часу, сил, коштів і переживань рідних вам людей?

Що ж, як бачите, реабілітація наркозалежного – не панацея, а ефективний спосіб боротьби з нарко-пристрастю. Але без активної участі близького оточення реабілітанта і його бажання одужати, навіть вона безсила.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Як один наркоман витягує матеріальні ресурси з сім’ї
  Хвороба, яка знищує в людині людське Залежність від наркотиків робить своєю жертвою не тільки саму людину, яка їх вживає, але...
  Детальніше
  Препарати для зняття наркотичної ломки
  Залежність від наркотичних речовин – серйозне захворювання, яке вимагає особливого підходу і професійного лікування. Кращий результат досягається, якщо хворий лікується...
  Детальніше
  Що таке бутират і його вплив
  Бутират (оксибутират натрію) – лікарський засіб, який ефективно застосовується для інтенсивної терапії в неврології і разом з тим – це...
  Детальніше
  Ефективне лікування наркоманії: як досягти бажаного і стійкого результату
  Інтернет – мимовільний помічник розвитку наркоманії Згідно з останніми статистичними даними, 3% людей на землі, а це приблизно 200 мільйонів...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі