Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Післяреабілітаційний супровід

Особливості постреабілітаційного періоду

Кваліфіковане лікування наркоманії має на увазі не тільки реабілітацію в умовах стаціонару, а й надання професійної психологічної допомоги в післяреабілітаційний період.


 Для чого це потрібно?

Перебуваючи в умовах закритого стаціонару, пацієнт позбавлений можливості зустрітися, поспілкуватися з «товаришами» по залежності і вже тим більше, він не зможе взяти дозу наркотику або випити спиртного. Тільки з часом він отримує обмежений доступ до невеликих сумах грошей і телефонних дзвінків. Це служить свого роду перевіркою того, як проходить реабілітація, чи налаштована людина на одужання.

Звісно, вдома такий тотальний контроль зникає. І цей період стає вирішальним для подальшої долі реабілітанта. Занурившись в звичне середовище, наповнене спокусами, людині з наркотичним минулим вкрай складно протистояти випробуванням. За статистикою, більшість «зривів» трапляється в перший рік після лікування.

Форми постреабілітаційного супроводу

Багато наших «випускників» не прагнуть повертатися додому, пройшовши лікування наркоманії. Чим це можна пояснити? Невже їх не чекають рідні, або вони не хочуть повернутися до роботи, рідним і друзям? Звісно, хочуть. Але почуття остраху, що все знову повториться, не дає їм спокою. Їм потрібен додатковий час, щоб переконатися в тому, що вони самостійно зможуть протистояти наркопотягу. Деякі ж, навпаки, отримали впевненість у власних силах і прагнуть реалізовувати себе в іншій сфері – волонтерської.

Післяреабілітаційний супровід - поліпшення відносин всередині сім'їІ тим і іншим, наркологічний центр «Медікон» готовий допомогти, адже основний принцип його роботи – це націленість на позитивний результат. Для цього в центрі передбачені різноманітні форми психологічного супроводу, спрямовані на:

 • адаптацію в суспільстві;
 • підняття самооцінки і допомогу в самореалізації;
 • детальний аналіз нових почуттів і переживань;
 • працевлаштування;
 • поліпшення відносин внутрісімейного і міжособистісного характеру;
 • надання допомоги психолога.

Випадки, коли реабілітанти, отримавши відповідну освіту, ставали нашими колегами (соцпрацівниками, психотерапевтами) далеко не рідкісні. Ми переконані, що такі фахівці, які мають особистий досвід боротьби з наркопотягом, дуже цінні в плані професійної компетентності. Радує і той факт, що багато колишніх пацієнтів центру беруть участь в роботі груп співзалежних і на власному прикладі доводять, що кинути наркотики можливо.

Отже, постреабілітаційний супровід користується величезним попитом, оскільки реабілітанти все ще потребують моральної та психологічної підтримки. Її реалізація сприяє кращим показникам успіху програми, оскільки стаціонарне лікування наркоманії – це тільки половина результату. Важливіше і складніше звикнути до нового способу мислення і щохвилини дотримуватися тверезого способу життя. А без сторонньої допомоги професіоналів це далеко не просто!

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Лікування наркозалежності від А до Я
  Ази сучасного лікування наркозалежності Сьогодні проблема залежності від наркотиків звучить для багатьох українських сімей так гостро, як ніколи. Роками батьки,...
  Детальніше
  Хвиля легкодоступного наркотику бовтанка захлеснула початок 2000-х років, а відлуння наслідків тягнуться до цього дня
  Наркотик для всіх поколінь Джеф, білий, бодяга, мулька, курка, марцефаль, рідкий порох … Варіанти назв усіма відомого наркотика «бовтанка» (по-науковому,...
  Детальніше
  Медичні наслідки наркоманії
  Наркотики ведуть війну проти населення Землі Ахіллесовою п’ятою сучасного суспільства, безумовно, є наркоманія. Лише за приблизними підрахунками, близько 1 млрд...
  Детальніше
  Кодування від алкоголізму у Львові
  Наркологічний центр «Медікон» пропонує повноцінне лікування алкогольної залежності, в тому числі і способом кодування. Сьогодні було проведено багато успішних кодувань...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі