Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Кодування від наркотиків

Конкурентні антагоністи опіатних рецепторів застосовуються в медицині для лікування наркоманії наркозалежних пацієнтів з метою полегшення стану наркотичної ломки і усунення психологічної тяги до наркотичної речовини. До медикаментів даної фармакологічної групи відносять – Антаксон, Тетлонг, Вівітрол і Еспераль.


 

Характеристика і властивості препаратів для кодування від наркотиків

Антаксон – являє собою потужний препарат для кодування від наркотиків. Ефективність обумовлена яскраво вираженою схожістю з опіоїдними рецепторами наркотиків. При введенні Антаксону або його аналогів прийом наркотичних речовин не викликає стану ейфорії, що робить вживання наркотику безглуздим.

На сучасному фармацевтичному ринку представлена велика кількість аналогів Антаксону – конкурентних антагоністів опіатних рецепторів:

 • Вівітрол – капсули для підшкірного вшивання і розчини для ін’єкційного введення;
 • Еспераль (застосовується також для лікування алкогольної залежності) – випускається в таблетованій формі, у вигляді капсул для підшкірного вшивання, ін’єкційних розчинів;
 • Тетлонг – ефективний, сучасний препарат, що випускається у формі розчину для ін’єкційного і інффузного крапельного введення.

Для чого застосовуються препарати для кодування від наркотиків?

Препарати для кодування від наркотиків характеризуються наявністю наступних терапевтичних властивостей:

 • зниження тяги до вживання наркотичних речовин;
 • зменшення або повне усунення відчуття задоволення, ейфорії, характерних для стану наркотичного сп’яніння;
 • формування стійких неприємних, болючих відчуттів в разі вживання наркотичних засобів.

Кодування від наркотиків

Ефективні антагоністи і при гострих отруєннях, інтоксикаціях, передозуванні анальгетиками наркотичного спрямування. Дані медикаменти дозволяють нормалізувати дихальну функцію, очистити організм, полегшити фізичний стан хворого.

Такі препарати для кодування від наркотиків, як Антаксон, Вівітрол, Еспераль, Тетлонг, застосовуються з метою усунення психологічної залежності від наркотику. Як правило, конкурентні антагоністи використовують для «підшивки» наркозалежних пацієнтів, так як це дає більш стійкі і тривалі результати, ніж прийом таблеток або ін’єкції.

Тривалість дії кодування від наркотиків становить в середньому від 2 до 8 місяців. Засоби надають лише тимчасовий ефект, тому для повного лікування від наркотичної залежності, використання наркоблокаторов рекомендують поєднувати з іншими лікувальними методиками, наприклад, з курсом психотерапії.

Лікування наркоманії в центрі «Медікон»

У наркологічному центрі «Медікон» конкурентні антагоністи опіатних рецепторів (Антаксон, Вівітрол, Еспераль, Тетлонг) застосовуються в період проведення детоксикації організму пацієнта.

Препарати підбираються кваліфікованим лікарем-наркологом в індивідуальному порядку. Як правило, використання наркоблокаторов є доцільним при тривалому стажі наркотичної залежності, вживанні важких наркотиків, коли людина вже просто не в змозі подолати свою хворобливу тягу, і методи біологічної детоксикації виявляються малоефективними. Застосовують наркоблокатори опіоїдних рецепторів і в тих випадках, коли потрібне проведення примусового лікування від наркотичної залежності.

Слід зазначити, що застосування антагоністів – це не заміна лікуванню наркоманії в Медіконі. Наркоблокатори в наркологічному центрі застосовуються виключно в якості складового елементу комплексної терапії.

Повний лікувальний курс включає в себе проведення програми детоксикації з метою очищення організму від залишків наркотичних речовин, курс психологічної реабілітації (Генштальд-терапія, робота за програмою «12 кроків» в групах взаємодопомоги, трудотерапія, сімейна психотерапія). Саме такий комплексний підхід, професійне лікування в умовах госпіталізації дозволяє фахівцям реабілітаційного центру «Медікон» домагатися позитивних результатів навіть в дуже складних клінічних випадках!

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Симптоми наркоманії та лікування наркозалежності
  Наркоманія – хвороба, що відрізняється широким розповсюдженням. Згубна залежність при відсутності своєчасно вжитих заходів веде до неминучої смерті хворого. Тому...
  Детальніше
  Про програму 12 кроків
  Програма реабілітації наркозалежних пацієнтів «12 кроків» справедливо вважається однією з найбільш ефективних методик, які завоювали численні позитивні відгуки по всьому...
  Детальніше
  Токсикоманія і її наслідки
  Токсикоманія шукає жертв серед дітей і підлітків Ще пару років тому токсикоманія вважалася прерогативою дітей і підлітків їх неблагополучних сімей....
  Детальніше
  Види алкоголізму
  Алкоголізм буває різний Більшість людей схильні вважати, що алкоголізм в своєму класичному прояві, як патологічний потяг організму до вживання спиртних...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі