Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Види алкоголізму

Алкоголізм буває різний

Більшість людей схильні вважати, що алкоголізм в своєму класичному прояві, як патологічний потяг організму до вживання спиртних напоїв у великих дозах, передбачає залежність від високоградусного алкоголю. Проте останнім часом все більша кількість молодих людей у віці до 35 років (незалежно від соціальної і гендерної приналежності) звертаються за допомогою в лікуванні «пивного» або так званого «п’ятничного» алкоголізму.


Як це відбувається?

П’ятниця. Вечір. Багато молодих людей проводять цей час стандартно: за келихом пива в найближчому пабі або в компанії друзів, сидячи вдома. «Що ж тут поганого?», – Здивуються багато. Безумовно, в бажанні розвіятися, поспілкуватися з близькими людьми в невимушеній атмосфері, розслабитися, немає нічого поганого. Однак з часом людина починає все частіше відчувати потребу в подібному слабоалкогольному допінгу. «Посиденьки» починають проходити не тільки по п’ятницях, а й у вихідні дні і навіть в будні після роботи. Так, якщо раніше, для того щоб захмеліти і розслабитися, було досить 1 пляшки пива, то через якийсь час для потрібного ефекту необхідно прикупити кілька баклаг свіжо-розливного.

«Нісенітниця, це ж не горілка! Від пива алкоголіками не стають », – продовжують заспокоювати себе пивомани. А як же тоді назвати той внутрішній стан, коли людина хоче пива завжди і всюди, без нього він не уявляє свій відпочинок. Інші ж небезпідставно стверджують, що пивний алкоголізм нічим не поступається «горілчаному», а в деяких аспектах є ще більш сильним. Чи так це насправді? І які типи алкоголіків існують? Спробуємо розібратися.

Типологія алкоголіків

Фахівці Міністерства охорони здоров’я Великобританії, детально вивчивши світову статистику і причини, за якими люди починають систематично вживати спиртне, прийшли до висновку, що існує, як мінімум, 9 типів алкозалежних людей:

 1. Ті, хто п’є, щоб послабити або зняти емоційну напругу.
 2. П’яниці-конформісти, які бажають таким чином полегшити собі життя.
 3. Ті, що п’ють з нудьги. Алкоголь приносить в їхнє життя нові фарби, позбавляє від рутини і апатії.
 4. Особи, які п’ють за компанію. Ця категорія людей використовує алкоголь як засіб безпрограшної комунікації.
 5. Компенсуючі алкоголіки, які так підтримують родинні зв’язки.
 6. Мачо-алкоголіки. Їм спиртне дарує впевненість у власній неперевершеності, робить їх розкутими.
 7. Депресивні алкозалежні. Таким людям не вистачає підтримки і впевненості, тому вони шукають захист у чарці.
 8. Алкоголіки-гедоністи – хочуть забутися і випробувати нові емоції.
 9. Прикордонна залежність, при якій людина п’є швидко і у великих кількостях.

Відзначимо, що наявність проблеми у описаних типів алкоголіків іноді складно запідозрити. Людина може довгий час адекватно поводитися в соціумі, відмінно виглядати і в цілому бути успішною. Однак, залишившись наодинці з самим собою, він починає випивати. Виходячи з цього, виділимо форми розвитку і протікання алкозалежності.

Види алкоголізму

Загальновідомо, що алкогольна залежність у жінок, чоловіків і підлітків протікає по-різному. У жінок фізіологічна і психічна алко-пристрасть формується швидше. Відповідно, їм складніше їй протистояти. У підлітків, з огляду на незрілості нервової системи і нестабільності емоційно-вольової сфери, алкоголізм, крім отруєння організму, приносить масу інших проблем (адиктивна поведінка, проблеми з успішністю в школі, агресію, погіршення розумових здібностей і т. д.). Виходячи з цього, алкоголізм прийнято диференціювати на такі види:

 • чоловічий;
 • жіночий;
 • дитячий.

За частотою вживання спиртного алкоголізм буває:

 • хронічним – алкогольні напої приймаються регулярно у великих дозах. Залежність розвивається інтенсивно, людина втрачає внутрішній контроль, вона відчуває похмільний синдром, може проявлятися алкогольний психоз.
 • запійним – людина не може пити регулярно, тому коли у нього з’являється найменша можливість випити, вона не може зупинитися і йде в запій на кілька днів або тижнів. Такий стан загрожує виснаженням організму, ризиком розвитку серцево-судинних захворювань і цирозом печінки.

Існує ще одна подібна класифікація:

 • альфа-алкоголізм – людина вживає слабоалкогольні напої щодня;
 • бета-алкоголізм – особа вдається до спиртних напоїв іноді;
 • гамма-алкоголізм – алкоголь вживається рідко, але в дуже великих обсягах.

Види алкоголізмуОкремо виділяють таємний і пивний алкоголізм. При таємній алкозалежності, яка часто спостерігається у жінок (домогосподарок, розведених), особа соромиться свого потягу, тому випиває тільки тоді, коли нікого немає поруч. Рано чи пізно про проблему дізнаються через змінив зовнішнього вигляду жінки або проблем у неї зі здоров’ям.

Пивний алкоголізм, при якому людина випиває щодня не менше 1 літра пива, вважається самим підступним. Будучи результатом тривалого вживання пива, вона сприймається як звичка, захоплення, ритуал. Маскуючись під невинне заняття, вона завдає колосальної шкоди здоров’ю.

Незалежно від виду алкоголізму, даний стан розвивається за стандартною схемою: звикання до спиртного → часта поява бажання випити → важко-переборна тяга до спиртного → похмілля → зміна звичної поведінки.

Алкоголізм – не проблема для «Медікона»!

Абсолютно з усіма видами алкогольної залежності успішно борються фахівці Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон». Для позитивного результату тут створені всі умови:

 • анонімне перебування реабілітантів;
 • комфортні умови проживання і зручний трансфер;
 • використання новітніх терапевтичних методик;
 • команда першокласних фахівців (наркологів, психологів, соцпрацівників);

Лікування алкоголізму проходить як в домашніх умовах (з виїздом бригади експертів), коли людину потрібно терміново вивести зі стану запою і провести дезінтоксикаційні заходи, так і в умовах закритого стаціонару. Не важливо, до якого типу алкоголіків ви ставитеся, важливо, щоб ви якомога швидше усвідомили цю проблему і успішно її дозволили!

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  Як лікувати наркоманію?
  Лікування наркоманії необхідно починати обережно Довгий час провідні фахівці з усього світу намагаються знайти відповідь на, здавалося б, просте запитання...
  Детальніше
  Правовий аспект незаконного зберігання і розповсюдження наркотиків
  Законодавча боротьба з наркоманією Питання незаконного поширення наркотиків для нашого суспільства звучить актуально і в багатьох аспектах залишається нерозв’язним. Він...
  Детальніше
  Симптоми наркоманії та лікування наркозалежності
  Наркоманія – хвороба, що відрізняється широким розповсюдженням. Згубна залежність при відсутності своєчасно вжитих заходів веде до неминучої смерті хворого. Тому...
  Детальніше
  Навіщо потрібна ізоляція при наркозалежності?
  Наркоманія – одне з найбільш небезпечних й широко поширених захворювань сучасності. Молоді люди пробують наркотики з цікавості, а тому вже...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі