Лікування наркоманії та алкоголізму
Цілодобова безкоштовна консультація по телефону
Замовити дзвінок

Шизофренія і алкоголізм: як розпізнати симптоми, які приховує алкоголь

Епідемія алкоголізму і шизофренії, що переходять одне в інше

Епідеміологічне дослідження під керівництвом Л.М. Шейніна (1984), показує, що шизофренія і алкоголізм поєднуються в 10% випадків, і що характерно перше захворювання передує іншому частіше. Проблема такого взаємозв’язку викликає інтерес у багатьох дослідників і має наступні аспекти: вплив алкоголізму на перебіг шизофренії і клініка такого захворювання у хворих на шизофренію. Примітно, що за допомогою спиртного хворий знімає напругу, тривогу властиві шизофренії. Алкоголізм послаблює хронічний перебіг захворювання шизофренії, тим самим полегшує життя хворого в соціумі (роботи Бонгеффер (1906), пізніше Крепеліна (1912)).


Це спостереження і послужило підставою для дослідження і вивчення “деградуючих пияк”, хворих на шизофренію, за якими, на відміну від пацієнтів психіатричних диспансерів, що не відстежувалися руйнівні наслідки ендогенного захворювання.

Алкогольна шизофреніяХаотичний прийом алкоголю при шизофренії – вірний спосіб знищення самого себе

Не зовсім упорядкований, а хаотичний характер вживання алкоголю, великі дози спиртного не мають ніякої первинної підгрунтя. Знижується самоконтроль, алкоголь підсилює галюцинаторно-маячні симптоми (хворобливі ідеї, що супроводжуються псевдогалюцинаціями, марення фізичного впливу), що відрізняються більшою тривалістю. У хворого проявляється соціально-трудова деградація, яка є наслідком скоріше шизофренічних процесів, ніж алкоголізації. До того ж, зміна особистості при алкоголізмі не настільки вагома, як при захворюванні на шизофренію. Перебіг хвороби характеризується наростаючими симптомами млявості і апатії. У симптоматиці переважають грубість, агресія, дратівливість, істерична поведінка поряд з проявами підвищеного статевого потягу або відсутності такого. Алкоголь викликає безвольність і разом з тим виникає седативний ефект, що для людей з таким захворюванням як шизофренія алкогольна, здається єдино вірним способом позбутися від стану тривоги і напруги. Але слід розуміти, що алкоголь це психотропна речовина, і вважати його лікарським засобом не варто. Він надає органічне ураження центральної нервової системи, і, отже згодом призводить до недоумства. А зміни обсягу і структури головного мозку є причиною порушення його роботи, і відповідно когнітивних функцій.

Коли захворювання бореться за своє виживання

Зв’язок шизофренії і алкоголізму зумовлюють багато чинників, дослідження яких утруднено у зв’язку з постійною взаємодією причини і слідства, що передбачає миттєву зміну картини. Людина, щоб подолати психологічний дискомфорт, вдається до допомоги спиртного, так як алкоголь активує виникнення дофаміну, що є основним компонентом системи задоволення. Таким чином, хворий на шизофренію намагається зняти напругу, часто ускладнюючи основне захворювання алкогольною залежністю.

Якщо говорити про лікуванні алкоголізму, то шизофренія алкогольна вимагає від фахівців найсильніших зусиль і комплексної терапії, що обумовлено нестійкістю терапевтичних ремісій. Виходячи з результатів проведення терапії, за умови грамотної побудови психіатричної допомоги та медикаментозного лікування, хворий на шизофренію, обтяженої алкогольною залежністю, не є загрозою для суспільства.

Автор: Іващенко Юліана Борисівна
Спеціаліст по роботі з залежностями
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження ...
Потрібно позбутися залежності?
Телефонуйте зараз і ми допоможемо!
Або залишайте заявку на сайті і ми вам зателефонуємо

  Залишити заявку:
  Інші статті
  За що живуть наркоторговці?
  Багатства за здоров’я людей Потужним напрямком тіньової економіки є наркобізнес, якому властиві значні обороти, великий попит і, відповідно, пристойний заробіток....
  Детальніше
  Коли реабілітація без користі
  Реабілітація – це робота не тільки лікарів та наркозалежних Сьогодні існує величезна кількість реабілітаційних програм, проте тільки деякі з них...
  Детальніше
  Що таке лікування наркоманії по суті
  Хвороба, яку дуже важко перебороти  Складність лікування наркозалежності полягає в тому, що даний патологічний стан супроводжується деструктивними змінами не тільки...
  Детальніше
  Наркологічна клініка
  Наркологічна клініка – це найкращий вибір для пацієнтів, які страждають на алкоголізм, наркоманію, ігроманію і іншими видами залежностей. Основними перевагами...
  Детальніше

  Всеукраїнський наркологічний центр “Медікон”

  Відкриває дорогу до життя, вільного від алкоголю, наркотиків, депресії. Ми не забуваємо людей після прохождення реабілітації. В нас діють групи взаємодопомоги для батьків та близьких пацієнтів та групи для випускників, котрі вже вирвалися з кола залежності. Спеціалісти наркологічного центру надають психологічну підтримку рідним та близьким пацієнтів.

  Ми працюємо по всій Україні: Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Рівному, Чернігові, Черкасах, Тернополі, Кіровограді, Одесі, Миколаєві, Ужгороді, Одесі, Миколаєві, Полтаві, Запоріжжі, Сумах, Луцьку та інших містах. Лікування повністю анонімне!!!

  Наші центри в 21 місті
  Наші центри в 21 місті
  Працюємо більше 15 років
  Працюємо більше 15 років
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  Реабілітацію пройшли 1416 людей
  85% успіху в програмі
  85% успіху в програмі